Автоклавний газобетон - історія легкого матеріалу

aac story

ПОТОЧНА СИТУАЦІЯ

Газобетон вельми привабливий матеріал на світовому ринку. Його виробництво в світі зростає на 5 млн. м3 щорічно, в той час як, згідно H. Bagheri (2006), загальний попит в 2010 р. сягатиме 100 млн. м3. Це висококласний будівельний матеріал, створений на основі простої сировини або навіть відходів (пісок і / або зола-уносу), з незначною кількістю в'яжучих матеріалів (вапно, цемент). Пороутворення, зазвичай, здійснюється за допомогою алюмінієвого газоутворювача. Спучування матеріалу активізується за допомогою добре адаптованого виробничого процесу при нормальних умовах, - це приклад сучасного тренду в економії. Подальше автоклавування виробів під тиском (при близько 10 МПа та 180-200°C, протягом близько 10 годин) перетворює хімічні мінерали в міцну кристалічну структуру - Тоберморіти. При цьому питоме споживання енергоресурсів відносно низьке. Різка струнами дуже акуратна, що надає виробам точну геометрію для укладання на клейову суміш (товщина шву 1-3 мм).

У будівельній практиці, найчастіше, застосовується газобетон з щільністю в сухому стані від 275-400 кг/м3 (теплоізоляційне призначення) до 400-750 кг/м3 (конструкційно-теплоізоляційне призначення). Газобетон використовується для кладки несучих стін або в цілях утеплення, а також для конструктивних елементів, таких як перемички, стінові панелі та плити перекриття і покриття. При зменшенні щільності матеріалу величина усадки збільшується. Це має дуже важливий вплив на несучі стіни з низьким рівнем армування. На практиці, щільність 400-500 кг/м3 є ідеальним компромісом в таких випадках. Горизонтальні елементи (плити перекриття і покриття) мають армування в зоні стиску, що забезпечує необхідну довговічність. Дослідження плит віком до 70 років підтверджують цей факт. Низька щільність може компенсуватися великим вмістом сталі, що переслідує 4 мети: опір напрузі, стиску, зрушень і зчеплення.

Діапазон довжини плит традиційно був в межах 6 м. Кількість сталі тоді було досить помірне. Збільшення розмірів неминуче призвело до збільшення використання сталі. «Siporex», шведський виробник, розширив опалубку до 8,0 м, але на практиці ліміт був 7,2 м з щільністю 500 або 600 кг/м3 [Lättbetonghandboken, 1993]. Критичним фактором був прогин під статичним навантаженням - тестований елемент з довжиною в 8,0 м мав значний прогин.

ТЕХНОЛОГІЯ «BCE»

Кардинально новим рішенням проблеми максимальної довжини плит була пропозиція проекту «Block Composed Element» («BCE») - це технологія, спочатку запропонована одним з авторів на початку 1990-х [Hellers BG & amp; Lundvall O., 1992]. Це гібридне з'єднання газобетону (на золі-уносу або піску), і «High-Performance Concrete» «HPC» (високомарочний бетон) і має особливий інтерес для виробників блоків, які хочуть розширити своє виробництво до повної системи будівництва. Загальна ідея «BCE» була розширити діапазон розмірів плит з газобетону до 9,0 м для панелей перекриття і 12,0 м для панелей покриття. Вироби складаються з елементів, що функціонують спільно у вертикальному та горизонтальному напрямках на другому етапі виробництва. Сумісність досягається за допомогою попереднього напруження, яке виконується «HPC» -компонента, в той час як газобетон є компонентом, що визначає розміри і форму готового виробу. Попереднє напруження необхідно для зменшення деформації під навантаженням. Це виробництво добре адаптоване під умови системи проектування CAD / CAM, застосовні до конкретного проекту. Це дозволяє зменшити фінансові витрати, тому бетон добре працює на стиск, а сталь необхідна для роботи на вигин і стійкість. Таким чином, три з чотирьох вимог до використання стали в газобетонной панелі забезпечені. Зазвичай, з боку газобетону 75% стали економиться [Aroni, 1993], в той час як 75% цементу і половина споживаної енергії економляться з боку цементу (HD-елементи, пустотіла опалубка). Це вказує на те, що переходячи від важкого бетону на «BCE», ми зменшуємо половину викидів вуглекислого газу. Складність з'являється при використанні двох різних видів бетону. Проект «BCE» все ще розвивається.

КОРОТКИЙ ОПИС ХАРАКТЕРИСТИК

- Енерговитрати на виробництво газобетону відносно нижче: 1,0 ГДж/м3 (одна третина від цементу);
- Щільність газобетону варіюється між 275 кг/м3 (теплоізолюючі якості) і до 750 кг/м3 (конструкційні якості);
- Теплопровідність (Вт/м∙K) теплоізоляційного газобетону на практиці 0,08 (D275), 0,09 (D350), 0,10 (D400);
- Міцність на стиск (Н/мм2) газобетону: 2,3 (D450), 3,0 (D500), 5,0 (D600), 10,0 (D750) (на цементі);
- Міцність на стиск (Н/мм2) газобетону: 2,9 (D460), 3,6 (D600), 7,3-8,7 (D750) (на золі-уносу);
- Усадка (мм/м): 0,5 (D750), 0,7 (D600), 1,0 (D500), 1,5 (D450) (на цементі);
- Армовані плити виробляються з газобетону до 6,0-7,2 м завдовжки (на цементі). Армовані панелі не можуть бути зроблені на золі-винесення;
- Армовані панелі виробляються на підставі гібридної технології («HPC» бетон і газобетон: на золі-уносу або піску) до 9,0 м завдовжки (плити покриття покрівлі до 12,0 м);
- Модуль пружності (Н/мм2): 1200 (D450), 1700 (D500), 2500 (D600), 4000 (D750).

ІСТОРІЯ ГАЗОБЕТОНУ

Все почалося в 1923 році, коли шведський архітектор Аксель Ерікссон, можна сказати випадково, виявив можливість використовувати процес автоклавування для стабілізування суміші сланцю і обпаленої вапняку, при спученні суміші за допомогою алюмінієвої пудри. Усадка була мінімальна (у старих виданнях [Ytong, 1942] говорилося, що усадка нульова!). У 1924 році винахід отримав патент, але тільки через 5 років, в 1929 році, воно стало використовуватися в комерційних цілях компанією «Yxhults stenhuggeri AB», яка займалася кладкою природного каменю, а пізніше перекваліфікувалася в виробника штучних кам'яних блоків. Це був сміливий крок підприємця Карла Августа Карлена, який незабаром окупився сповна, тому ринок якраз активно потребував стеновом матеріалі з теплоізоляційними властивостями. Після 2-ї світової війни Швеція зазнавала величезну нестачу енергоносіїв. «Ytong», так назвали матеріал після 1940, широко використовувався завдяки поєднанню бажаних властивостей, несучої здатності, тепло- і звукоізоляції, вогнестійкості, міцності, водонепроникності та стійкості до шкідників. Армовані елементи почали проводити після 1933-34 рр. Армовані перемички, які представляли собою звичайний з/б елемент на звичайному цементі, який з обох сторін накривався газобетоном [Ytong, 1942]. За нашою інформацією, це перший випадок гібридного поєднання двох видів бетону, ідея, яка зараз дублюється в «BCE» системах. Однак «Ytong» все ж залишився виробником блоків.

Швидкий успіх продукту Ерікссона викликав величезну конкуренцію. У випадку «Carlsro kalkbruk» в Skövde, ця конкуренція носила дружній характер і була заснована на обміні досвідом. Один з конкурентів виробляв прості пінобетонні блоки з 1924 р. [Rönnow, 1948] і згодом, наслідуючи приклад «Yxhult», інвестував в автоклави з метою стабілізувати продукт. Модернізоване виробництво автоклавного газобетону почалося в 1932 р. Назва компанії змінилося на «Skövde Gasbetong AB» в 1943 р. і потім на «AB Durox» в 1964-65 рр., Назву було взято з назви продукту. Назва «Durox» зараз відноситься до датської групі. Компанія все ще виробляє газобетон на 10 заводах по всьому світу, з яких 9 знаходяться в Європі.

Більш серйозна конкуренція вибухнула, коли продукт під назвою «Siporit» (з 1937 р. «Siporex») з'явився на шведському ринку в 1934 р [Rosenborg, 1998]. Цей продукт вироблявся за рецептом на цементному в'яжучому, як альтернатива старому складу сланцю/вапна, які використовував Ерікссон та інші. Спочатку, метою компанії «Siporex» було сформувати повну систему будівництва, що включає в себе як прості блоки, так і армовані продукти. Перемички з'явилися для елементів даху через рік (1935). Зазвичай, кількість армованих продуктів компанії «Siporex» перевищувало 60% (1964), в той час як обсяги виробництва армованих елементів «Ytong» були набагато меншими. У європейських масштабах, це співвідношення залишалося низьким, 16% в 1991 р. [Dubral, 1992], що вказує на той факт, що армований газобетон, як матеріал, був застосовний на досить низькому рівні. Вважається, що в цей час тенденція використовувати армований матеріал, формуючи компоненти будівельних систем, демонструє технологію будівництва на більш високому рівні. Також, сучасна архітектура при дизайні проекту воліє вільне використання будівельних матеріалів будь-яких нестандартних розмірів. Датська група «H + H A/S» (Henriksen og Henriksen Aktieselskab) була заснована в 1937 р. Пізніше відбулося її злиття з британською компанією «Celcon Ltd.» і на сьогоднішній день вона активно розширює свій вплив у Західній Європі за допомогою викупу виробничих площ, де після Другої Світової Війни отримали розвиток технології газобетону із застосуванням золи-уносу. Компанія «Celcon» стала ініціатором використання золи-уносу, замінивши кварцовий пісок у своєму виробництві, починаючи з 1955 р. Широке поширення технології виробництва автоклавного газобетону у всьому світі вказує на те, що ринок дозрів для такого продукту, а також на те, що встановити патентне право на продукт досить складно. Це давно намагається зробити компанія «Ytong AB», з якою конкурує «Siporex AB». Вони прийшли до тимчасового перемир'я. Тим часом інші виробники, такі як «H + H A/S», спробували своє щастя на ринку і здобули успіх.

ІНІЦІАТИВА КОМПАНІЇ HEBEL

Ще один рецепт виробництва газобетону, третій, який, як і «Siporex» [Rosenborg, 1998], з'явився, найімовірніше, під впливом німецького матеріалу «Mikroporit», був розроблений в технічних університетах в Аахені та Штутгарті після 1942 [Schramm, 2005]. Найбільш імовірно, що натхнення прийшло від патенту «Siporex» в 1937 р. Питання про те, чи були порушені права власності, згідно воєнного часу, все ще залишається відкритим. Але дослідники, звичайно ж, розуміли чутливість традиційних дерев'яних підлог до військових дій. У 1942 р. почалося бомбардування німецьких міст, що призвело до руйнівних пожеж, які поглиблювалися тим, що в будівництві (особливо при влаштуванні підлоги), починаючи з давніх часів і по 1935 рр., широко застосовувалося дерево [Berg, 2006]. Деякі покрівлі все ще виробляються з дерева, наприклад у Скандинавії. Стіни і димарі зазвичай були з цегли, і збереглися після пожеж [Friedrich, 2002]. В умовах військових дій було прийнято рішення, що нові будівельні матеріали повинні бути вогнестійкими і, у зв'язку з лімітованими ресурсами, упор повинен був бути на прості сировинні компоненти. Цей сучасний аспект дуже важливий і в сучасний час, коли з урахуванням кліматичних особливостей ми повинні віддавати перевагу ефективним будівельним матеріалам, які оцінюються з точки зору фінансових ресурсів та енергоефективності. Автоклавний газобетон має низьку енергоємність виробництва в порівнянні з іншими матеріалами.

Джозеф Хебель, широко відомий баварський будівельник, з 1926 р., дізнався про новий матеріал під назвою автоклавний газобетон від Головного радника з питань будівництва, Германа Гіслера, який, за наказом уряду, організував зустріч з великими забудовниками в Південній Німеччині [L. Hebel, 2008]. Десь у 1941-42 рр. Д. Хебель запросили відвідати нові заводи з виробництва автоклавного газобетону «Siporex» в країнах Балтики (Таллінні та Ризі) з метою ознайомлення з виробництвом армованих панелей. [Rosenborg, 1998]. Це вельми дивовижна інформація, не з тієї точки зору, що інженер займався професійним шпигунством, хоча і за згодою шведської сторони [Jönsson, 2009], а більше з тієї точки зору, що це відбувалося у воєнний час, коли німецька промисловість, за наказом Фюрера , повністю була зайнята виробництвом для військових потреб. По суті, це було злочином займатися чимось, що не забезпечувало військові завдання. Вочевидь, внутрішні та міжнародні зобов'язання відрізнялися! Деяке допустиме відхилення від військового курсу може характеризуватися економічною необхідністю в міністерстві економіки, де люди, такі як Отто Оледорф відкрито планували подальші перспективи розвитку Німеччини, незважаючи на заборони. [Herbst, 1982]. Точно невідомо чи був зв'язок між Олендорфом і Гіслером, але це знак того, що навіть у Третьому Рейху були люди розумні, які готували умови для майбутнього розвитку. Або чи були вони настільки переконані, що війну виграють, так чи інакше? І тільки після 9 вересня 1943, небезпечна ситуація була змінена за наказом Фюрера, згідно якого почалося аварійне житлове будівництво для багатьох знедолених людей, які стали жертвами бомбардувань. Найімовірніше, виробництво автоклавного газобетону Хебель в Меммінгені з березня 1943 було частиною цієї програми.

Джозеф Хебель розширив свій бізнес за допомогою придбання в Еммерінге пізніше, у тому ж році, занедбаної фабрики з виробництва силікатної цегли, на якій були робочі автоклави, готові до виробництва. Його офіс в Меммінгені (з 1921 р.) розбомбили в 1945 р., якраз перед закінченням війни. Згодом він почав виробництво армованих панелей, порізаних з форми тонким дротом. Порізка дротом була відомою технологією, яка використовується, наприклад, у виробництві сиру, яка в технології газобетону запатентована компанією «Ytong» (1942) [Byttner, 1968]. Найімовірніше, Хебель знав про це застосуванні. Джозеф Хебель був талановитим інженером, але не був винахідником. Технологія, застосована їм у своєму виробництві починаючи з 1948 р. в Еммерінге, була мудрим вибором з уже існуючих рішень. Рецептура виробництва автоклавного газобетону була німецька, а технологія порізки прийшла зі Швеції. Спочатку, гроші отримали з допомоги, наданої Німеччині за планом Маршалла. Хебель спеціалізувався на армованих панелях і елементах, тобто профіль близький до виробництва компанії «Siporex». У 1961 р. перший будинок був зведений Хебель і вже наступного року новий підрозділ, «Hebel House», було створено для будівництва житлових будинків по всій Німеччині. З тих пір Хебель викупив кілька заводів «Siporex». У 1980-х рр. [Wittmann, 1992 / Pytlik & amp; Saxena], кількість виробничих підприємств було приблизно однаковим між двома компаніями і прирівнювалося до 35 у кожного. У 1994 стало 45 заводів компанії «Hebel». У 2002 р. [Charleston RBJ, 2002] кількість заводів компанії досягла 115, в середньому в рік відкривалося не менше 4 нових заводи. В кінці-кінців, Хебель перестали ототожнювати з компанією «Siporex». Світовий успіх автоклавного газобетону бренду компанії «Hebel» є доказом його високотехнологічних рішень в комбінації з практикою чудового менеджменту. У 2004 р. загальна кількість заводів автоклавного газобетону по всьому світу перевершувало 300 [Budwell, 2004], при цьому 40% з них належали компанії «Hebel». Ім'я Хебель стало саме по собі брендом.

НАСТУПНІ КРОКИ РОЗВИТКУ

Автоклавний газобетон в поєднанні з армуванням сталлю формує систему будівництва, яка повинна використовуватися виключно в поєднанні зі сталлю, цементом і іноді деревом. Складові автоклавного газобетону удосконалюються і можуть включати в себе компоненти відходів виробництва (вже в 1950-і роки, на основі патентів 1930-х рр.!), Таких як пилоподібна зола-уносу, клас F, як часткова заміна піску або будучи єдиним кремнеземистим компонентом суміші, при цьому виключаючи енергоємний процесу помелу піску. Це крок до розвитку екологічно чистого виробництва, який направлений на роботу в діапазоні низьких густин матеріалу. В даний час його намагаються використовувати в системі виробництва армованих виробів. Згідно досвіду «Siporex», щоб уникнути появи поздовжніх тріщин було неможливо замінити більш ніж 70% піску. Однак цей висновок ставиться під сумнів іншими виробниками, такими як «H + H Celcon». Спосіб уникнути тріщин - це включення до складу рецепта оксиду кальцинованого магнію. За нашою інформацією «Hebel» більше не використовує золу-уносу, після серйозних проблем на тестовому підприємстві в 1986 р.

Виробництво стінових панелей, до 30 м2 можливо при натягу в одному напрямку, вертикальному. Дана технологія була розроблена на основі технології монолітних стін Г.Дала [Rosenborg, 1998]. «BCE» система являє собою технологію напівважкої будівництва. Вона несе навантаження в два рази перевищує власну вагу, в той час як важкий бетон несе навантаження тільки в половину власної ваги.

Вважається, що технологія «BCE» допомагає виправити недоліки традиційної технології виробництва автоклавного газобетону, яка дуже неекономно використовує сталь, точно так само як технологія важкого бетону неекономно витрачає цемент. Такий матеріал не можна розцінювати як дешевий товар в сучасному світі через величезні енерговитрати, пов'язаних з виробництвом цементу, і жорстких обмежень на використання природного гравію.

Bo G. Hellers, Bo R. Schmidt, Autoclaved Aerated Concrete (AAC)-the story of a low-weight material, - Materials of 5th International Conference on Autoclaved Aerated Concrete "Securing sustainable future", Bydgoszcz, Poland, 2011, - p. 63-68. 

Назад
 • Видение и миссия +

  Видение компании ЮДК заключается в том, чтобы предоставить украинским застройщикам материал премиум-класса, который позволяет улучшить качество жизни, а также:

  • Помогает экономить благодаря уменьшению затрат при строительстве и сберегает энергоресурсы при эксплуатации;
  • Помогает сделать жилье более комфортным благодаря прекрасным физическим характеристикам автоклавного газобетона;
  • Помогает сохранить окружающую среду:  
   • В производстве используется очень мало природных энергоресурсов;
   • Токсичные отходы не загрязняют атмосферу;
   • Только природные сырьевые материалы используются для производства 100% природного конечного продукта.

  Миссия компании ЮДК – это концепция устойчивого развития в экономической, социальной и экологической составляющих нашей деятельности.

 • Основные ценности +

  ЮДК является социально ответственной компанией. Мы ценим длительное и взаимовыгодное сотрудничество с нашими работниками, клиентами, поставщиками. Наше производство является экологически-чистым и не загрязняет окружающую среду. Наш кодекс правил:

   

  Сотрудники: Компания ЮДК строит честные и согласованные взаимоотношения с сотрудниками и выполняет все юридические обязательства перед ними. Кроме того, ЮДК предоставляет своим сотрудникам хороший социальный и экономический пакет.

   

  Клиенты: Своим клиентам компания ЮДК предлагает строительные блоки из автоклавного газобетона наивысшего качества, которые производятся с использованием новейшей технологии на современном оборудовании. Компания ЮДК понимает всю ответственность того, что из нашего строительного материала возводятся дома клиентов, поэтому мы обязуемся предоставлять нашим клиентам честную и достоверную информацию и оказывать техническую поддержку на всех стадиях строительства и эксплуатации здания.

   

  Поставщики: Со своими поставщиками компания ЮДК строит длительные партнерские отношения, что обеспечивает поставку сырья наилучшего качества. Главными критериями отбора наших поставщиков являются профессиональная этика, честность и экологическая чистота поставляемой продукции.

   

  Окружающая среда: Автоклавный газобетон – это экологически чистый продукт. Благодаря превосходным теплоизоляционным свойствам использование газобетона помогает снизить расходы потребления энергии, что в свою очередь помогает сохранить окружающую среду. Кроме того, для производства газобетона требуется значительно меньше затрат энергии и сырья, чем для производства других строительных материалов. Более того, производство является экологически чистым, вредные токсические отходы не выбрасываются в атмосферу. Команда ЮДК будет продолжать свою миссию по сохранению окружающей среды!

 • 1
 • Бачення та місія +

  Бачення компанії ЮДК полягає в тому, щоб надати українським забудовникам матеріал преміум-класу, який дозволяє поліпшити якість життя, а також:

  • Допомагає заощаджувати завдяки зменшенню витрат при будівництві та зберігає енергоресурси при експлуатації;
  • Допомагає зробити житло більш комфортним завдяки прекрасним фізичним характеристикам автоклавного газобетону;
  • Допомагає зберегти навколишнє середовище:
   • У виробництві використовується дуже мало природних енергоресурсів;
   • Токсичні відходи не викидаються в атмосферу;
   • Тільки природні сировинні матеріали використовуються для виробництва 100% природного кінцевого продукту.

  Місія компанії ЮДК - це концепція стійкого розвитку в економічній, соціальній та екологічній складових діяльності

 • Основні цінності +

  ЮДК є соціально відповідальною компанією. Ми цінуємо тривале і взаємовигідне співробітництво з нашими працівниками, клієнтами, постачальниками. Наше виробництво є екологічно-чистим і не забруднює навколишнє середовище. Наш кодекс правил:

   

  Співробітники : Компанія ЮДК будує чесні і узгоджені взаємини зі співробітниками і виконує всі юридичні зобов'язання перед ними. Крім того, ЮДК надає своїм співробітникам хороший соціальний та економічний пакети.

   

  Клієнти : Своїм клієнтам компанія ЮДК пропонує будівельні блоки з автоклавного газобетону найвищої якості, які виробляються з використанням новітньої технології на сучасному обладнанні. Компанія ЮДК розуміє всю відповідальність того, що з нашого будівельного матеріалу зводяться будинки клієнтів, тому ми зобов'язуємося надавати нашим клієнтам чесну і достовірну інформацію і надавати технічну підтримку на всіх стадіях будівництва та експлуатації будівлі.

   

  Постачальники : Зі своїми постачальниками компанія ЮДК будує тривалі партнерські відносини, що забезпечує поставку сировини найкращої якості. Головними критеріями відбору наших постачальників є професійна етика, чесність і екологічна чистота сировини та матеріалів, які постачаються.

   

  Навколишнє середовище : Автоклавний газобетон - це екологічно чистий продукт. Завдяки чудовим теплоізоляційним властивостям використання газобетону допомагає знизити видатки споживання енергії, що, в свою чергу, допомагає зберегти навколишнє середовище. Крім того, для виробництва газобетону потрібно значно менше витрат енергії та сировини, ніж для виробництва інших будівельних матеріалів. Більш того, виробництво є екологічно чистим, шкідливі токсичні відходи не забруднюють атмосферу. Команда ЮДК буде надалі продовжувати свою місію по збереженню навколишнього середовища!

 • 1
 • Підвищена продуктивність UDK TBM © +

  Тонкошаровий клей для газобетону є ідеальною альтернативою традиційному розчину з піску та цементу і відрізняється від нього своєю пластичністю, зручністю нанесення, меншою витратою, знижує трудомісткість і терміни виконання робіт в порівнянні з традиційними методами, має високу адгезію до мінеральних поверхонь.
 • Підвищені теплові характеристики. +

  Втрати тепла через з'єднання з традиційним розчином можуть вплинути на теплові характеристики стін. При використанні тонкошарового клею для газобетону UDK TBM ©, ми зменшуємо товщину шва до 2-3 мм замість 10 мм, які звичайно потрібні при використанні традиційного розчину, тим самим усуваючи містки холоду в кладці і знижуючи теплові втрати до 30%.
 • 1
 • Витрати
 • Властивості
Толщина блока (стены), мм Расход, в кг/м2 кладки Расход, кг/м³ кладки
100 2,5 25
150 3,8
200 5,0
250 6,3
300 7,5
375 9,4
400 10,0
500 12,5
Товщина блоку (стіни), мм Витрата, в кг / м² кладки Витрата, кг/м³ кладки
100 2,5 25
150 3,8
200 5,0
250 6,3
300 7,5
375 9,4
400 10,0
500 12,5
 • Властивості
 • Розміри виробу
Середня щільність сухого матеріалу 500 кг/м3
Теплопровідність (λ) 0,12 Вт/(м·K)
Клас бетону C2,0; C2,5
Морозостійкість F50; F100
Розміри блоків Кількість блоків
на палеті (1,8 м3)
Кількість
блоків в 1 м 3
Довжина × висотаТовщина
* Блоки D500 виробляються тільки під замовлення
 • Властивості
 • Розміри виробу
Середня щільність сухого матеріалу400 кг/м3
Теплопровідність (λ)0,10 Вт/(м·K)
Клас бетонуC2,0; C2,5
МорозостійкістьF50; F100
Розміри блоківКількість блоків
на палеті (1,8 м3)
Кількість
блоків в 1 м3
Довжина × висотаТовщина
600 × 20010015083,3
600 × 20015010055,6
600 × 2002506033,3
600 × 2003005027,8
600 × 2003754022,2
600 × 20040040*20,8
600 × 2005003016,7
* Об'єм палети 1,92 м3
 • icon Економічність
 • icon Міцність
 • icon Легка вага
 • icon Теплоізоляція
 • icon Універсальність
 • icon Вогнестійкість
 • icon Сейсмостійкість
 • icon Екологічність

Економічність

Заощадження часу, робочих годин і витрат на будівельні матеріали - це ті вимоги, які клієнти висувають своїм забудовникам і підрядникам. Стінові блоки UDK відіграють важливу роль у процесі економії і швидкості, що є актуальною частиною будівельних проектів.
 
UDK
8 блоків/м2
висота: 200 мм
довжина: 600 мм
 
Цегла
128 шт/м2
висота: 65 мм
довжина: 250 мм
Стінові блоки UDK мають більші габарити, точні розміри і меншу масу у порівнянні з традиційними стіновими матеріалами. У блоків UDK є захвати і система "паз-гребінь", що забезпечує простоту і зручність монтажу стін. На ілюстрації видно, що для зведення 1 м2 стіни необхідно набагато меншу кількість блоків. Крім того, будівельник може покласти певну кількість цегли або газобетонних блоків на день і, як результат, при кладці газобетонних блоків UDK звести більшу площу стіни. Будівельні бригади можуть завершувати свою роботу швидше, при цьому зберігаючи час і гроші.
 
Стіни з блоків UDK при використанні клейової суміші UDK TBM © будуть побудовані набагато швидше, ніж стіни з цегли. Наступні роботи з укладання підлоги і даху, оздобленню, встановленню мереж комунікацій (електричних кабелів, труб) і перегородок почнуться виконуватися швидше, заощаджуючи працю і час.
Стінові блоки UDK до 3-4 разів легше, ніж традиційні будівельні матеріали (близько 75% легше, ніж бетон). Це означає, що обсяги завантаження збільшуються, а вартість доставки зменшується. Нижче приведена порівняльна таблиця завантаження будівельних матеріалів у вантажівку 20 тон:
Вантажівка (20 тон) Блоки з газобетону Блоки з черепашнику Силікатна цегла
Розмір стіни 120 м2 32,5 м2 34 м2
Товщина стіни 375 мм 400 мм 380 мм
Об'єм продукції 36 м3 13 м3 13 м3
Вартість 1 м2 стіни, побудованої з використанням стінових блоків UDK, мінімум на 30% нижче, ніж при використанні інших матеріалів.
Порівняльна вартість за 1 м2 Блоки з газобетону Блоки з ракушняка Силікатна цегла Керамічна цегла
Вартість стінового матеріалу, % 58 51 80 77,8
Вартість розчину, % 2,3 9,5 9,3 12
Трудові витрати, % 16,5 21,4 24 28,7
Вартість теплоізоляції, % 0 47,5 47,5 47,5
Внутрішня штукатурка, % 6,7 9,3 8,5 8,5
Зовнішня штукатурка, % 16,5 16,5 16,5 16,5
Загальна вартість,% 100 155 186 191
Продуктивність за зміну 15 м2 7,4 м2 7,4 м2 7,4 м2
Розрахунок вартості в %, базується на усереднених цінах будівельних матеріалів.

Міцність

Автоклавний газобетон - це конструкційно-теплоізоляційний матеріал, тобто поєднує хороші теплоізоляційні властивості, що дозволяє при товщині стіни 375-400 мм обходитись без необхідності додаткового утеплення і, при цьому, має достатньо високу міцність, що дозволяє застосовувати його в несучих стінових конструкціях.

У процесі виробництва блоки UDK твердіють в автоклаві під дією температури і пари під високим тиском (190°С, 12 Бар). Саме в таких умовах формуються низькоосновні гідросилікати кальцію, аналогічні природним кам'яним мінералам, які надають матеріалу високу міцність і стабільну структуру.

Автоклавний газобетон UDK виробляється з класами міцності В2,0 та В2,5, що підтверджено Сертифікатами відповідності та протоколами випробувань продукції.

З газобетонних блоків можна зводити несучі стіни індивідуальних будинків висотністю в кілька поверхів, або застосовувати у висотному каркасному будівництві, при заповненні каркасу в якості самонесучих стін, без обмеження поверховості.

Легка вага

Однією з основних фізико-технічних характеристик автоклавного газобетону є густина. Густина (ρ, кг/м3) характеризується масою 1 м3 матеріалу в сухому стані. Автоклавний газобетон містить більше 60% порожнеч (повітряна пористість), наприклад, газобетон марки за густиною D500 (середня густина 500 кг/м3) містить близько 75% порожнеч, для марки за густиною D400 пористіть ще вища.

Низька густина автоклавного газобетону дозволяє знизити масу стін втричі в порівнянні зі стінами з цегли та в 1,7 рази - з керамзитобетоном.

За об'ємом один блок UDK замінює більше 10 цеглин і встановлюється при кладці за один прийом, що значно знижує працевитрати і швидкість будівництва. Блоки мають зручні захвати для рук, а система «паз-гребінь» на торцях виробів, дозволяє здійснювати якісну кладку навіть недосвідченим забудовникам.

Відповідно, невелика об'ємна вага стінових блоків UDK в огороджувальних конструкціях означає менше навантаження на фундамент і каркас будівлі, а також зумовлює пропорційне зниження економічних витрат по всьому ланцюжку: перевезення виробів - будівництво - експлуатація будівлі. Тому його використання ефективне як при будівництві багатоповерхових каркасних будинків, так і в малоповерховому індивідуальному будівництві.

З густиною (легкою вагою) автоклавного газобетону пов'язано зниження будівельних витрат за наступними напрямками:

- зниження витрат на перевезення виробів із заводу на будівельний об'єкт (вантажний автомобіль може перевезти набагато більшу кількість виробів);

Вантажівка (20 тон) Блоки з газобетону Блоки з черепашнику Силікатна цегла
Розмір стіни 96 м2 32,5 м2 34 м2
Товщина стіни 375 мм 400 мм 380 мм
Об'єм продукції 36 м3 13 м3 13 м3

- зниження маси 1 м2 стін і перегородок, зниження маси будівлі в цілому, а значить, зниження навантажень на фундамент;

- зниження теплопровідності і збільшення теплозахисних властивостей огороджувальних конструкцій будівлі, а значить, зниження питомої витрати енергії на опалення 1 м 2 приміщень.

Теплоізоляція

У будинках, побудованих з блоків UDK GAZBETON прохолодно влітку й тепло взимку.

Чудові теплоізоляційні властивості є однією з визначальних характеристик газобетону. Його пориста структура забезпечує теплоізоляцію в кілька разів вище, ніж у бетону, керамічної або силікатної цегли.

теплоізоляція

Стіна, побудована з блоків UDK з використанням тонкошарового клею для газобетону UDK TBM, не має містків холоду і володіє кращими теплотехнічними характеристиками в порівнянні зі стінами, збудованими зі звичайної цегли і розчину. При використанні клейової суміші UDK TBM для кладки, стіни можуть бути побудовані з меншими витратами, істотно знижуються витрати на кондиціонування влітку, і на опалення взимку, немає необхідності в пристрої додаткової теплоізоляції.

Порівняння параметра теплопровідності
Тип стіни,
коеф. тепл. (Вт/м*К)
Блок UDK D400
0,10
Черепашник
0,58
Силікатна цегла
0,87
Керамічна цегла
0,81

Влітку, зовнішні частини будівлі схильні нагріванню і високим коливанням температури. Для створення прохолодного, комфортного мікроклімату в приміщеннях будівель, коливання температури всередині будівлі, повинні бути зменшені до мінімального рівня. Завдяки вигідної комбінації теплоізоляційних якостей і низької теплової інерційності, зовнішні стіни з блоків UDK мають здатність зведення до мінімуму коливання температури всередині приміщення, при значних її коливаннях зовні.

теплоізоляція

Універсальність

Блоки UDK мають унікальні фізико-механічними характеристиками, що дозволяють використовувати їх для всіх видів огороджувальних конструкцій.

універсальність

Стінові блоки UDK ідеально підходять для будівництва всіх видів зовнішніх і внутрішніх стін: несучих, ненесучих і самонесучих. Відчутна економія часу і коштів можлива при спорудженні одношарових зовнішніх стін з блоків UDK товщиною від 375-400 мм, без додаткової теплоізоляції.

Стінові блоки UDK є перевіреним на практиці, швидким і ефективним в роботі матеріалом для будівництва одношарових суцільних стін. Вони виробляються найбільш зручних розмірів, щоб відповідати вимогам забудовника.

універсальність

Багатошарові зовнішні стіни з блоків UDK можуть бути двошаровими - з облицюванням керамічним або силікатною цеглою; тришаровими - з системою додаткової теплоізоляції або з вентильованим фасадом і зовнішнім шаром з облицювальної цегли.

Контроль якості виробництва забезпечує постійну і високу точність розмірів блоків UDK. Відмінна геометрія блоку дозволяє будівельникам працювати з найвищою точністю, значною економією часу та коштів, необхідних для подальшої обробки стін. У зв'язку з тим, що відхилення розмірів мінімальні (±1 мм), це робить монтаж економічним, точним, і швидким.

універсальність

Стінові блоки UDK легко обробляються, що дає можливість надати їм будь-яку форму. Газобетон легко пиляється, свердлиться, шліфується за допомогою звичайного ручного інструменту. Елементи потрібної форми можуть бути використані в конструкції стін, перекриттів, огороджень балконів, камінів, сходів, і навіть для виготовлення різних архітектурних елементів. Для точної установки і жорсткості кладки використовують блоки з пазом і гребенем. Блоки великих розмірів мають захвати для зручності монтажу.

Вогнестійкість

Автоклавний газобетон - незгоряємий матеріал. Стіни з блоків UDK перешкоджають поширенню вогню, витримують вплив високих температур протягом тривалого часу. Блоки UDK можуть застосовуватися для стін будівель всіх класів вогнестійкості.

вогнестійкість
 • Незгоряють;
 • Обмежують зростання температури з протилежного нагріванню боку;
 • Не сприяють утворенню газів згоряння;
 • Не сприяють утворенню полум'я

Стіни з блоків UDK не пропускають диму і газів. Під час пожежі не створюються ніякі отруйні гази.

Досвід експлуатації будівель з використанням автоклавного газобетону показав, що після пожежі стінові конструкції не руйнуються, а для усунення наслідків потрібно тільки ремонт оздоблювальних покриттів.

Сейсмостійкість

Низька щільність матеріалу стінових блоків UDK в огороджувальних конструкціях, означає менше навантаження на фундамент і каркас будівлі, що, в свою чергу, визначає менша витрата матеріалів і меншу масу всієї будівлі. Низька щільність матеріалу при досить високій міцності - це одна з головних причин того, що об'єкти, побудовані з автоклавного газобетону, показали прекрасну стійкість до сейсмічних впливів.

Приклад порівняння горизонтальних навантажень, найнебезпечніших для будівлі, при сейсмічних коливаннях, для 16-поверхового будинку

Будівля з газобетонних блоків

Зовнішні стіни (30 см) 720 м2 360 т
Внутрішні стіни (12,5 см) 680 м2 340 т
Разом 1400 м2 700 т
Горизонтальний сейсмічний поштовх дорівнює 40% вертикального навантаження
Горизонтальне навантаження 700 т х 40% 280 т

Будівля з цегли

Зовнішні стіни (30 см) 720 м2 720 т
Внутрішні стіни (12,5 см) 680 м2 680 т
Разом 1400 м2 1400 т
Горизонтальний сейсмічний поштовх дорівнює 40% вертикального навантаження
Горизонтальна навантаження 1400 т х 40% 560 т

Таким чином, вертикальне навантаження на фундамент будівлі у варіанті стін із заповненням газобетонними блоками менше на 360 т, а горизонтальна навантаження менше на 280 т. Збільшується несуча здатність фундаменту і знижується горизонтальна складова навантажень на будівлю при сейсмічних коливаннях.

Екологічність

Екологічність людського житла в даний час набуває все більшої актуальності. Передбачаючи нове будівництво, ми почали усвідомлювати, що будь-яка будівля повинна не тільки відповідати функціональним і естетичним вимогам, але і не чинити негативних екологічних впливів на навколишнє середовище та здоров'я людини.

healthy room climate

У європейській декларації про довкілля значну увагу приділено здійсненню екологічно чистого і не завдає шкоди здоров'ю людини будівництву. Так, автоклавний газобетон, при розгляді сумарного навантаження на навколишнє середовище в матеріальному циклі: видобуток сировини - виробництво виробів - застосування в будівництві - експлуатація будівель - повторна переробка - утилізація та складування, - характеризується як екологічно безпечний.

Позитивною якістю є тривалий термін експлуатації будівельних конструкцій з автоклавного газобетону в працездатному стані, при цьому повною мірою реалізується перевага довговічності будівельних матеріалів на мінеральній основі.

При експлуатації будівель, велике значення надають хороші теплоізоляційні властивості автоклавного газобетону з точки зору енергетичного балансу, теплового комфорту і якості повітря в приміщенні. З цих показників формуються умови мікроклімату, важливі для здоров'я і життєдіяльності людини.

Комфортність і якість повітря в приміщенні

Відчуття комфорту є важливим критерієм здорового мікроклімату приміщення. Комфорт залежить, насамперед, від температури і вологості повітря в приміщенні. 

Низька теплопровідність автоклавного газобетону призводить до практично рівнозначним температур внутрішніх поверхонь стін і повітря в приміщенні, що сприяє температурного комфорту. Температура поверхні стін, при незначному відмінності від температури повітря в приміщенні, дозволяє уникнути протягу, що відчувається в погано ізольованих приміщеннях. Цей ефект навряд чи можна згладити збільшенням температури повітря в приміщенні. 

Стінові блоки UDK мають високу паропроникність, яка забезпечує швидке висихання кладки до стану рівноважної вологості і підтримання нормального тепловлажностного режиму при експлуатації. Оптимальна повітропроникність матеріалу, сприяє збереженню в приміщеннях свіжого повітря, створює здоровий і комфортний мікроклімат. 

Стінові блоки UDK не стануть притулком для гризунів, грибків, комах або якихось інших шкідників. Стіни не будуть гнити, розкладатися або псуватися з часом.

Низька радіоактивність

Низький рівень радіаційного випромінювання - це ще одна важлива вимога до сучасних будівельних матеріалів. Радіаційно-гігієнічної оцінці пределяется зміст ефективної сумарної природної активності радіонуклідів, за результатами якої, стінові блоки UDK відносяться до 1-го, найвищого класу будівельних матеріалів (за ДБН В.1.4-1.01-97) і можуть використовуватися для всіх видів будівництва без обмежень .

 • Хто може записатися на тренінги? +

  • Представники будівельних бригад
  • Прораби
  • Представники компаній-забудовників
 • Де проходить навчання? +

  Навчання проводиться на спеціально обладнаному майданчику у авторизованого дистриб'ютора ТОВ «ЮДК» в регіонах, або на заводі ТОВ «ЮДК».
  Навчання проводиться по мірі комплектування груп
  • Середній кількісний склад групи: 9-12 чоловік (3-4 бригади по 3 особи)
  • Тривалість тренінгу: 5-6 годин
  • Учасникам, які успішно виконали практичне завдання і пройшли тестування з теоретичної частини, видається Сертифікат Школи Професіоналів UDK Gazbeton ®
  • Список учасників, які пройшли навчання і отримали сертифікат, буде опублікований на спеціальному розділі сайту
 • Програма навчання +

  Теоретична частина:
  • Про завод ТОВ «ЮДК»
  • Основні властивості газобетону
  • Продукція UDK Gazbeton ®
  • Порівняння існуючих конструкцій стін
  • Переваги стін з використанням UDK Gazbeton ®
  • Виконання робіт по монтажу стін з використанням продукції UDK Gazbeton ®
  • Варіанти обробки зовнішніх і внутрішніх стін
  • Об'єкти, на яких використовувалися блоки UDK Gazbeton ®
  Практична частина:
  • Приготування клейового розчину UDK Gazbeton ®
  • Кладка першого ряду блоків
  • Кладка наступних рядів блоків
  • Примикання стін
  • Різка, штраблення, вирівнювання поверхні блоків
  • Види анкерних кріплень
  • Виконання практичного завдання по влаштуванню фрагмента стіни
 • 1
 • Де і як купити продукцію ТОВ ЮДК? +

  Компанія "ЮДК" реалізує продукцію через дистриб'юторську мережу. Відвідайте сторінку сайту "Де купити" та знайдіть на карті найближчих до місця вашого будівництва. Якщо виникнуть питання звертайтесь до керівників відділень продажів ТОВ "ЮДК" в даному регіоні. Їх контакти позначені жовтою міткою.
 • Скільки часу ви вже на ринку? +

  ТОВ "ЮДК" реалізує продукцію власного виробництва під брендом UDK Gazbeton з 2009 р.
 • Що означає маркування В2,0 і В2,5 і тому подібне в характеристиках газобетону? +

  Клас бетону за міцністю на стиск (В) величина безрозмірна, але характеризує міцність матеріалу з урахуванням коефіцієнту варіації. За таблицями будівельних норм визначається розрахунковий опір на стиск кладки з блоків що мають вілповідний клас міцності на стиск.
 • Чи можна будувати з D400 В2,0 несучі стіни? +

  Автоклавний газобетон з маркою за густиною D400 відноситься до класу конструкційно-теплоізоляційних матеріалів при класі міцності від В1,5 та більше. Сучасні технології виробництва дозволяють отримувати для газобетону D400 класи міцності і В2,0 і В2,5, що дозволяє використовувати вироби в різних несучих конструкціях, будувати коттеджі в декілька поверхів, але, безумовно, не виключаючи відповідний конструкторський розрахунок та виконання вимог технології будівництва.
 • Чи існують матеріали, у яких показники теплопровідності та міцності кращі? +

  Існують будівельні матеріали з більш низькою густиною і теплопровідністю (це теплоізоляційні матеріали), існують з більш високою міцністю (це конструкційні матеріали), але автоклавний газобетон відрізняється поєднанням низької густини та теплопровідності з досить високою міцністю, що робить його унікальним, в своєму роді, конструкційно-теплоізоляційним стіновим матеріалом з якого можна будувати несучі стіни, що не потребують додаткового утеплення.
 • Чим принципово відрізняється пінобетон від газобетону? +

  Принципово: способом пороутворення. У випадку з пінобетоном - в бетонну суміш вводиться піноутворювач, і ніздрювата структура утворюється в результаті перемішування цієї суміші, у випадку з газобетоном -суміш спучується у формі в результаті взаємодії газоутворювача з гідратами окису кальція (вапно негашене). Пінобетон, як правило, матеріал безавтоклавного твердіння, який виробляється на невеличких виробництвах. Газобетон - матеріал промислового автоклавного виробництва (хоча зустрічається також безавтоклавний газобетон) .Спосіб твердіння впливає на фізико-механічні характеристики: при рівній густині матеріалу, автоклавні мають значно більшу міцність.
 • За рахунок чого досягається міцність, якщо в газобетоні мало цементу? +

  На відміну від неавтоклавних пористих бетонів, де міцність матеріалу забезпечує затверділий поризований цементно-піщаний розчин, в автоклавних ніздрюватих бетонах, міцність досягається при автоклавній обробці (при t до 195°С і тиску 12 атм.), при якій утворюються нові мінерали - гідросилікати кальцію, які надають межпоровим перетинкам, а, отже, і самому матеріалу більш високу міцність.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6